Profesyonel Ürün Çekimi

Profesyonel ürün çekimi firmaların ürettikleri ürünleri sanal ortamda e-ticaret sitelerinde ve basılı tanıtım elemanlarında (Katalog, Broşür, Insert vs.) ürünlerini tanıtmak amacıyla yaptıkları ve her ürüne özel olarak yapılan bir fotoğraf çekim türüdür.

Ürün çekimi bir stüdyo ortamında olabileceği gibi ürünün büyüklüğüne ve kullanım alanına göre farklı alanlarda ve konseptlerde olabilir. Bu çekimler kesinlikle profesyonel ürün çekimi konusunda uzman bir fotoğrafçı tarafından ve profesyonel ekipmanlar ile yapılmalıdır. Yapılan çekimler ürününüzün özelliklerini, detaylarını doğru şekilde vurgulayamaz ise ürününüzü doğru tanıtamaz talep ve geri dönüşlerde istenilen etkiyi yakalayamazsınız. Bu nedenle yapılan çekimler de kamera, lens ve ışık iyi seçilmeli ve fotoğraflar fotoğraf işleme programında iyi şekilde işlenmelidir.

Profesyonel Ürün Fotoğrafçılığı

Her sektörün ürün çekim tekniği farklıdır. Tekstilde kullanılan teknik ile mobilya çekimleri birbirinden farklıdır ve zorluk dereceleri de aynı oranda artmaktadır. Buda ürün çekimi fiyatını etkiler. Profesyonel ürün çekimi fiyatlandırması ürünün büyüklüğü, adedi, çekim yapılan tekniğe göre fotoğraf işleme programında yapılacak işlemenin zorluğu gibi etkenler göz önüne alınarak yapılır. Tekstilde yapılan masaüstü, askı ve hayalet manken tekniği, takı mücevherat ta kullanılan makro çekimler, yemek çekimleri, mobilya çekimleri, ayakkabı ve aksesuar çekimlerinin hepsi birbirinden farklı bir teknikte ve farklı konseptlerde yapılır.

Biz AGD Ajans olarak ürün çekiminde uzman kadromuz ve profesyonel ekipmanlarımız ile sizlere ürün çekimi konusunda çözümler sunmaktayız. Ürün çekimi örneklerimizi buraya tıklayarak  inceleyebilirsiniz.

HHS sağlık profesyonel ürün çekimi
Canlı Destek
Canlı Destek
AGD Ajans WhatsApp Hattı
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?