Prodüksiyon Nedir?

Prodüksiyon televizyon dizileri veya sinema filmleri yapımında kullanılan bir kelimedir. Artık reklam filmleri, videolar gibi medya organlarında da bu işlemlere verilen genel addır.

Video Prodüksiyon

Film yapım aşamalarının tamamına verilen isimdir. Film çekim aşamaları sırasıyla Pre-Prodüksiyon, Prodüksiyon ve Post prodüksiyon olarak 3 aşamadan oluşmaktadır. İyi bir film çekimi yapmak için bu üç aşamanın profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

Pre-Prodüksiyon

Film anlaşmaları yapıldıktan sonra yapılacak filmin izleyici kitlesi, tanıtacağı firma, ürün analizlerinin yapılması, reklam filmlerinde rakip analizleri, filmin senaryosunun oluşturulması, metin hazırlanması, çekim mekanlarının seçilmesi,  oyuncu, figüran seçimleri, ekip ve ekipmanların belirlenmesi gibi işlemlere pre-prodüksiyon denir.

Prodüksiyon

Pre-Prodüksiyon çalışmaları tamamlandıktan sonra çekim sahasına geçerek yazılan senaryoya uygun hareket ederek yönetmen ve görüntü yönetmeni kontrolünde çekimler yapılır. Prodüksiyon işinde AGD ajans konusunda uzman Yönetmenler,  görüntü yönetmenleri, sanat yönetmeni, kameramanlar, ışık ekibi, ses ekibi, set ekibi ile çalışmanın hazzını yaşamaktadır. Bursa da Prodüksiyon firması denince akla AGD Ajans gelir.

Post Prodüksiyon

Prodüksiyon sonrası çekilen projenin masa başında film haline dönüştürülme işlemidir. Burada Çekilen görüntüler ayıklanır kurgusu yapılır, seslendirme ve müzikler kullanılır, renk ayarlamaları yapılır, Animasyon işlemleri yapılır, gerektiği yerlerde stok görüntüler kullanılır. Grafik çalışmaları yapılır ve proje film haline getirilir.

AGD Ajans Bursa da Kurumsal tanıtım filmi, Reklam Filmi, İş Güvenliği Filmi, Eğitim Filmleri, Etkinlik Tanıtım Filmleri, Mekan tanıtım filmi, Sunum Filmleri, Etkinlik tanıtım filmleri, Ürün tanıtım filmleri gibi videolar çekmekteyiz.

Filmlerimizi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bursa Kurumsal Video Çekimi - prodüksiyon kurumsal tanıtım filmi
Bursada Prodüksiyon şirketi

Prodüksiyon Nedir?

Prodüksiyon Nedir? Prodüksiyon televizyon dizileri veya sinema filmleri yapımında kullanılan bir kelimedir. Artık reklam filmleri, videolar gibi medya organlarında da bu işlemlere verilen genel addır. Video Prodüksiyon Film yapım aşamalarının tamamına verilen isimdir. Film çekim aşamaları sırasıyla Pre-Prodüksiyon, Prodüksiyon ve Post prodüksiyon olarak 3 aşamadan

Devamı »
Reklam Ajansı

Reklam Ajansı

Reklam Ajansı Reklam Ajansı, genel olarak bir firmanın potansiyel müşterileri ile buluşmasını sağlayan aracı kuruluştur. Reklam ajansı sürekli olarak müşterileri ile iletişimde olarak firmaların reklam faaliyetleri için çalışmalar yapar. Genel olarak reklam ajansı, firmalar adına kreatif tasarımlar üreterek bu tasarımların uygulanmasını sağlayan kapsamlı bir tanıtım

Devamı »
Görsel Uygulamalar Bursa

Stand ve Diğer Görsel Uygulamalar

Stand ve Görsel Uygulamalar Mağazanız, ofisiniz, fabrikanız ve atölyeniz reklamınızı yapacağınız en iyi mecradır. İş yerinize gelen müşteriler ya da ziyaretçiler sizin ürettiğiniz ya da sattığınız ürünler ile doğrudan ilgilenen kitlelerdir. Bu sebep den dolayı göz önünde olmayan ürünlerinizi tanıtmanın en iyi yolu iç mekan

Devamı »
Canlı Destek
Canlı Destek
AGD Ajans WhatsApp Hattı
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?