Prodüksiyon Nedir?

Prodüksiyon televizyon dizileri veya sinema filmleri yapımında kullanılan bir kelimedir. Artık reklam filmleri, videolar gibi medya organlarında da bu işlemlere verilen genel addır.

Video Prodüksiyon

Film yapım aşamalarının tamamına verilen isimdir. Film çekim aşamaları sırasıyla Pre-Prodüksiyon, Prodüksiyon ve Post prodüksiyon olarak 3 aşamadan oluşmaktadır. İyi bir film çekimi yapmak için bu üç aşamanın profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

Pre-Prodüksiyon

Film anlaşmaları yapıldıktan sonra yapılacak filmin izleyici kitlesi, tanıtacağı firma, ürün analizlerinin yapılması, reklam filmlerinde rakip analizleri, filmin senaryosunun oluşturulması, metin hazırlanması, çekim mekanlarının seçilmesi,  oyuncu, figüran seçimleri, ekip ve ekipmanların belirlenmesi gibi işlemlere pre-prodüksiyon denir.

Prodüksiyon

Pre-Prodüksiyon çalışmaları tamamlandıktan sonra çekim sahasına geçerek yazılan senaryoya uygun hareket ederek yönetmen ve görüntü yönetmeni kontrolünde çekimler yapılır. Prodüksiyon işinde AGD ajans konusunda uzman Yönetmenler,  görüntü yönetmenleri, sanat yönetmeni, kameramanlar, ışık ekibi, ses ekibi, set ekibi ile çalışmanın hazzını yaşamaktadır. Bursa da Prodüksiyon firması denince akla AGD Ajans gelir.

Post Prodüksiyon

Prodüksiyon sonrası çekilen projenin masa başında film haline dönüştürülme işlemidir. Burada Çekilen görüntüler ayıklanır kurgusu yapılır, seslendirme ve müzikler kullanılır, renk ayarlamaları yapılır, Animasyon işlemleri yapılır, gerektiği yerlerde stok görüntüler kullanılır. Grafik çalışmaları yapılır ve proje film haline getirilir.

AGD Ajans Bursa da Kurumsal tanıtım filmi, Reklam Filmi, İş Güvenliği Filmi, Eğitim Filmleri, Etkinlik Tanıtım Filmleri, Mekan tanıtım filmi, Sunum Filmleri, Etkinlik tanıtım filmleri, Ürün tanıtım filmleri gibi videolar çekmekteyiz.

Filmlerimizi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bursa Kurumsal Video Çekimi - prodüksiyon kurumsal tanıtım filmi
Reklam Ajansı

Reklam Ajansı

Reklam Ajansı Reklam Ajansı, genel olarak bir firmanın potansiyel müşterileri ile buluşmasını sağlayan aracı kuruluştur. Reklam ajansı sürekli olarak müşterileri ile iletişimde olarak firmaların reklam faaliyetleri için çalışmalar yapar. Genel olarak reklam ajansı, firmalar adına kreatif tasarımlar üreterek bu tasarımların uygulanmasını sağlayan kapsamlı bir tanıtım

Devamı »
Araç Giydirme Bursa

Profesyonel Araç Giydirme Hizmetleri

Araç Giydirme Araç giydirme, firma araçları, Belediye araçları ya da  reklam aracı firmalarının firma tanıtımı, ürün  tanıtımı  reklamının yapılması için araçlar üzerine yapılan reklam uygulamasına denir. Araç giydirilirken kullanılan malzeme diğer reklam uygulamalarında kullanılan folyolardan biraz daha ince ve esnek olmalıdır. Araçların girintili çıkıntılı yerlerine

Devamı »
Bursada Prodüksiyon şirketi

Prodüksiyon Nedir?

Prodüksiyon Nedir? Prodüksiyon televizyon dizileri veya sinema filmleri yapımında kullanılan bir kelimedir. Artık reklam filmleri, videolar gibi medya organlarında da bu işlemlere verilen genel addır. Video Prodüksiyon Film yapım aşamalarının tamamına verilen isimdir. Film çekim aşamaları sırasıyla Pre-Prodüksiyon, Prodüksiyon ve Post prodüksiyon olarak 3 aşamadan

Devamı »
Canlı Destek
Canlı Destek
AGD Ajans WhatsApp Hattı
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?