Prodüksiyon Nedir?

Prodüksiyon televizyon dizileri veya sinema filmleri yapımında kullanılan bir kelimedir. Artık reklam filmleri, videolar gibi medya organlarında da bu işlemlere verilen genel addır.

Video Prodüksiyon

Film yapım aşamalarının tamamına verilen isimdir. Film çekim aşamaları sırasıyla Pre-Prodüksiyon, Prodüksiyon ve Post prodüksiyon olarak 3 aşamadan oluşmaktadır. İyi bir film çekimi yapmak için bu üç aşamanın profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

Pre-Prodüksiyon

Film anlaşmaları yapıldıktan sonra yapılacak filmin izleyici kitlesi, tanıtacağı firma, ürün analizlerinin yapılması, reklam filmlerinde rakip analizleri, filmin senaryosunun oluşturulması, metin hazırlanması, çekim mekanlarının seçilmesi,  oyuncu, figüran seçimleri, ekip ve ekipmanların belirlenmesi gibi işlemlere pre-prodüksiyon denir.

Prodüksiyon

Pre-Prodüksiyon çalışmaları tamamlandıktan sonra çekim sahasına geçerek yazılan senaryoya uygun hareket ederek yönetmen ve görüntü yönetmeni kontrolünde çekimler yapılır. Prodüksiyon işinde AGD ajans konusunda uzman Yönetmenler,  görüntü yönetmenleri, sanat yönetmeni, kameramanlar, ışık ekibi, ses ekibi, set ekibi ile çalışmanın hazzını yaşamaktadır. Bursa da Prodüksiyon firması denince akla AGD Ajans gelir.

Post Prodüksiyon

Prodüksiyon sonrası çekilen projenin masa başında film haline dönüştürülme işlemidir. Burada Çekilen görüntüler ayıklanır kurgusu yapılır, seslendirme ve müzikler kullanılır, renk ayarlamaları yapılır, Animasyon işlemleri yapılır, gerektiği yerlerde stok görüntüler kullanılır. Grafik çalışmaları yapılır ve proje film haline getirilir.

AGD Ajans Bursa da Kurumsal tanıtım filmi, Reklam Filmi, İş Güvenliği Filmi, Eğitim Filmleri, Etkinlik Tanıtım Filmleri, Mekan tanıtım filmi, Sunum Filmleri, Etkinlik tanıtım filmleri, Ürün tanıtım filmleri gibi videolar çekmekteyiz.

Filmlerimizi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Bursa Kurumsal Video Çekimi - prodüksiyon kurumsal tanıtım filmi
Bursa Matbaa Karton Çanta

Bursa Karton Çanta

Bursa Karton Çanta Bursa Karton Çanta tasarımı ve baskısı, Plastik ambalajların doğaya verdikleri zararlardan dolayı karton ve kağıt çantalar ilgi görmeye başladı. Günümüzde tüketimin çok fazla olması nedeni ile ambalaj ihtiyacı da doğru orantıda artmaktadır. Bu ambalaj kullanımını katmadeğere çevirmek için reklamlı ambalajların önemi çok

Devamı »
Reklam Ajansı

Reklam Ajansı

Reklam Ajansı Reklam Ajansı, genel olarak bir firmanın potansiyel müşterileri ile buluşmasını sağlayan aracı kuruluştur. Reklam ajansı sürekli olarak müşterileri ile iletişimde olarak firmaların reklam faaliyetleri için çalışmalar yapar. Genel olarak reklam ajansı, firmalar adına kreatif tasarımlar üreterek bu tasarımların uygulanmasını sağlayan kapsamlı bir tanıtım

Devamı »
Ürün Tanıtım filmi Bursa

Ürün Tanıtım Filmi

Ürün Tanıtım Filmi Ürün tanıtım filmi, firmaların ve şirketlerin ürettiği ürünlerinin çalışma fonksiyonlarını, kalitesini detaylı olarak gösterebilecekleri dijital medya ve sosyal medyada yayınlayarak doğrudan satışa etki eden videolara denir. Müşterileriniz sizin ürünlerinizi neden tercih etmeliler? Ürünlerinizi öne çıkaran unsurlar nelerdir? Muadil Markalardan sizin ürünlerinizi ayıran

Devamı »
Canlı Destek
Canlı Destek
AGD Ajans WhatsApp Hattı
Merhaba
Nasıl yardımcı olabilirim?